RADNIK/CA ZA POMOĆ U KUĆI

OPCINA RADOBOJ

  • Radoboj, Krapinsko-zagorska
  • Privremeni radni odnos
  • Puno radno vrijeme
  • Prije 13 dana
  • Jednostavna prijava
RADNIK/CA ZA POMOĆ U KUĆIRadno mjesto
Mjesto rada: RADOBOJ, KRAPINSKO-ZAGORSKA ŽUPANIJA Broj traženih radnika: 9 Vrsta zaposlenja: Na određeno; novootvoreni poslovi Radno vrijeme: Puno radno vrijeme Način rada: Smjena - prijepodne Smještaj: Nema smještaja Naknada za prijevoz: Djelomično Natječaj vrijedi od: 15.4.2024. Natječaj vrijedi do: 30.4.2024.Posloprimac
Razina obrazovanja:
  • Završena osnovna škola
  • Srednja škola 3 godine
  • Srednja škola 4 godine
  • Viša ili prvostupanjska
  • Fakultet, akademija, magisterij, doktorat
Radno iskustvo: Nije važno Ostale informacije: Na temelju članka 39. Statuta Općine Radoboj (Službeni glasnik Krapinsko-zagorske županije br. 16/09, 10/13, 7/14, 12/18, 14/20 i 13/21) te Ugovora o dodjeli bespovratnih sredstava za projekte koji se financiraju iz Europskog socijalnog fonda plus, u financijskom razdoblju 2021-2027., broj poziva: SF.3.4.11.01., Kodni broj Ugovora: SF.3.4.11.01.0393, Zaželi za Radoboj, od 08.03.2024., Općina Radoboj raspisujeOGLAS
za prijem u radni odnos na određeno vrijeme u Općini Radoboj za potrebe provedbe aktivnosti u sklopu Projekta „Zaželi za Radoboj“ koji se financira iz Europskog socijalnog fonda plus, u financijskom razdoblju 2021-2027Projektom je predviđeno zapošljavanje 9 RADNIKA/CA ZA POMOĆ U KUĆI vezano za potrebe provedbe aktivnosti projekta Zaželi za Radoboj.1. Broj traženih radnika: 9 osoba
2. Vrsta ugovora: ugovor o radu na određeno vrijeme u trajanju od najviše 33 mjeseca
3. Radno vrijeme: puno radno vrijeme
4. Mjesto rada: poslovi će se obavljati na području Općine Radoboj
5. Oglas vrijedi od 15.04.2024. do 30.04.2024.
6. Radno iskustvo: nije važno
7. Opis poslova:
U sklopu projekta Zaželi za Radoboj provodit će aktivnosti potpore i podrške u svakodnevnom životu osobama starijim od 65 godina i odraslim osoba s invaliditetom pružajući im pomoć u:
  • organiziranju prehrane (pomoć u pripremi obroka, pomoć u nabavi hrane i dr.)
  • obavljanju kućanskih poslova (pranje posuđa, pospremanje stambenog prostora, donošenje vode, ogrijeva i slično, organiziranje pranja i glačanja rublja, nabava lijekova i drugih potrepština i dr.)
  • održavanju osobne higijene (pomoć u oblačenju i svlačenju, pomoć u obavljanju drugih higijenskih potreba i dr.) te
  • zadovoljavanju drugih svakodnevnih potreba (podrška kroz razgovor i druženje, pratnja i pomoć u društvenim aktivnostima, pomoć kod komunikacije s liječnikom, Hrvatskom zavodom za socijalni rad i dr.).
Svaki zaposleni Radnik/Radnica za pomoć u kući pružat će potporu i podršku za najmanje 6 krajnjih korisnika koje će obilaziti više puta tjedno.
Prisustvovat će sastancima s terenskim koordinatorom na svojem području s kojim će zajednički utvrđivati raspored aktivnosti pružanja potpore krajnjim korisnicima, informirati će terenskog koordinatora o izvršenim aktivnostima, te eventualnim problemima i obavljati druge poslove po nalogu nadređenih u skladu s naravi i vrstom posla za kojeg je zasnovan radni odnos.
8. Uvjeti za prijem u radni odnos:
- završena osnovna škola
- punoljetnost
- hrvatsko državljanstvo.
Na Oglas za prijem u radni odnos na određeno vrijeme u Općini Radoboj za potrebe provedbe aktivnosti u sklopu Projekta „Zaželi za Radoboj“ koji se financira iz Europskog socijalnog fonda plus, u financijskom razdoblju 2021-2027 (dalje u tekstu: Oglas) mogu se ravnopravno prijaviti kandidati oba spola, a riječi i pojmovi korišteni u ovom Oglasu koji imaju rodno značenje odnose se jednako na muški i ženski rod.
9. Uz prijavu na Oglas kandidati su dužni priložiti slijedeće priloge:
  • životopis (uz obveznu naznaku kontakt broja),
  • dokaz o hrvatskom državljanstvu (preslika važeće osobne iskaznice, putovnice ili domovnice),
  • dokaz o stečenoj stručnoj spremi (preslika svjedodžbe, potvrde, uvjerenja),
  • uvjerenje da se protiv osobe ne vodi kazneni postupak (ne starije od 6 mjeseci).
Kandidat koji ostvaruje pravo na prednost pri zapošljavanju prema posebnom zakonu, dužan je u prijavi na Oglas pozvati se na to pravo i prijavi priložiti dokaze sukladno posebnim propisima kojima je uređeno to pravo (rješenje ili potvrdu o priznatom statusu iz koje je vidljivo navedeno pravo, dokaz o nezaposlenosti itd.) i ima prednost u odnosu na ostale kandidate samo pod jednakim uvjetima.
Pozivaju se osobe iz članka 101. stavka 1. i 2. Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji („Narodne novine“ br. 121/17, 98/19. i 84/21), koje ostvaruju pravo prednosti pri zapošljavanju da osim dokaza o ispunjavanju traženih uvjeta iz Oglasa, prilože i dostave sve potrebne dokaze iz članka 103. stavka 1. Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji u svrhu ostvarivanja prednosti pri zapošljavanju:
Dokazi potrebni za ostvarivanje prava prednosti pri zapošljavanju temeljem odredbi Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji navedeni su na poveznici na internetskoj stranici Ministarstva hrvatskih branitelja: .
Kandidati će prilikom sklapanja ugovora o radu dostaviti na uvid originalne dokumente.
Osobe koje se prijavljuju na Oglas dužne su dostaviti svoju prijavu, u roku od 15 dana od dana objave Oglasa na mrežnoj stranici Hrvatskog zavoda za zapošljavanje, na adresu:
Općina Radoboj, Radoboj 35, 49232 Radoboj putem pošte (preporučeno), putem elektroničke pošte: ili osobno najkasnije do 30.04.2024. godine s naznakom: „Oglas za prijem u radni odnos - Projekt „Zaželi za Radoboj“ - NE OTVARAJ“
Nepravovremene i nepotpune prijave neće se razmatrati.
10. Oglasni postupak obuhvaća obaveznu prethodnu provjeru putem intervjua na kojem će se uzeti u obzir prethodno iskustvo, sposobnosti i motivacija za rad sa starijim/invalidnim osobama.
Na prethodnu provjeru putem intervjua mogu pristupiti samo kandidati koji ispunjavaju formalne uvjete iz Oglasa.
Ako kandidat ne pristupi prethodnoj provjeri smatra se da je povukao prijavu na Oglas.
Povjerenstvo za provedbu Oglasa, koje imenuje općinski načelnik, utvrditi će listu kandidata koji ispunjavaju formalne uvjete iz Oglasa te će na istoj web-stranici i na oglasnoj ploči Općine Radoboj objaviti mjesto i vrijeme održavanja prethodne provjere kandidata najmanje 5 dana prije održavanja provjere.
11. O rezultatima oglasa kandidati će biti obavješteni javnom objavom odluke o odabiru kandidata na web stranici Općine Radoboj
Dostava odluke o odabiru kandidata smatra se obavljenom istekom roka od 8 dana od dana objave odluke na web stranici Općine Radoboj.
12. Svi kandidati podnošenjem prijave daju suglasnost Općini Radoboj da u njoj navedene osobne podatke prikuplja, obrađuje i pohranjuje u svrhu provođenja oglasa, te da ih može koristiti u svrhu sklapanja ugovora, kontaktiranja i objave na internetskim stranicama i oglasnoj ploči Općine Radoboj. Sve pristigle prijave bit će zaštićene od pristupa neovlaštenih osoba te pohranjene na sigurno mjesto i čuvane u skladu s uvjetima i rokovima utvrđenim zakonskim propisima i aktima Općine Radoboj.
13. Javni poziv će biti objavljen na web stranicama Hrvatskog zavoda za zapošljavanje i internetskoj stranici Općine RadobojPoslodavac
Poslodavac: OPĆINA RADOBOJ Kontakt:
  • osobni dolazak: RADOBOJ 35, 49232 RADOBOJ
  • pisana zamolba: Radoboj 35, 49232 Radoboj